Upravit stránku

Kuchyňskou linku Vám zařídíme od návrhu až po realizaci

Říká se, že kuchyň je srdcem domu. A proto si na jejich návrhu dáváme záležet.

Rádi se s Vámi sejdeme aby jsme zjistili Vaše požadavky na budoucí kuchyňskou linku. Na základě Vašich představ připravíme 3D návrh Vaši nové kuchyně a doporučíme to nejlepší řešení, přesně podle Vašch představ. Finální podobu zadáme našim truhlářům, kteří ji vyrobí z nejkvalitnějších materiálů a během jednoho dne smontují u Vás doma. Nádech luxusu lince dodají také betonové stěrky či kalená skla. 

Jak probíhá rekonstrukce kuchyně při výměně bytového jádra?

 

Původní stav

Klasické panelákové (umakartové) bytové jádro. Zde byla navíc celá kuchyň obložena dřevem. Z hlediska dispozice měl klient zájem o rozšíření koupelny i kuchyňské linky. Proto bylo v místě původní chodbičky propojující vstupní halu bytu a kuchyň navrženo nové WC a tím došlo k zvětšení požadovaných prostor.

Návrh a 3D vizualizace

Na základě požadavků klienta vypracujeme jednoduchý projekt a zároveň dle Vašich klientských výběrů (použitý materiál a barvy, podlaha, spotřebiče a pod.) zhotovíme 3D vizualizaci nové kuchyně. Nechte si od nás vyhotovit grafický návrh nové kuchyně, o které jste vždy snili. Náš technický specialista vám vytvoří 3D realistickou vizualizaci, která přesně ukáže, jak bude nová kuchyňská sestava vypadat. Naše 3D vizualizace jsou od následně zhotoveného díla téměř k nerozeznání. Výsledek tak bude podle vašich představ. Domluvte si proto schůzku v naší kanceláři.

Den 1.

Jakmile jsou vyřízeny všechny formality (a je podepsána smlouva), můžeme začít. Hned ráno začíná vybourání stávajícího jádra a demontáž původní elektroinstalace a instalatérských rozvodů. Veškerý stavební odpad rovnou vynášíme z bytu a odvážíme na skládku k ekologické likvidaci (můžeme doložit příslušným dokumentem). V druhé části dne nebo podle náročnosti demontáže následující den potom dopravíme na místo stavební materiál, který budeme v následujících dnech potřebovat.  

Den 2.-5.

Druhý den započneme s výstavbou nového jádra. Zdi stavíme z pórobetonových tvárnic Ytong o síle 5 – 12,5 cm (podle potřeby). V následujících dnech připravíme nové rozvody vody a elektřiny. Zdi potáhneme sklovláknitou tkaninou (perlinkou) a stavebním lepidlem. V případě úpravy stropu formou sádrokartonových podhledů a instalace např. bodových světel je třeba počítat s dalším dnem navíc.

Den 6.-8.

Pokud jde vše hladce a nevyskytnou se nepředvídatelné okolnosti, pak již nic nebrání tomu, abychom do roviny vyrovnali podlahy speciální podlahovou stěrkou a následující den položili novou podlahovou krytinu. Pokud se volí do nové kuchyně kombinace (např. nejčastěji dlažby a jiné krytiny), pak je třeba opět počítat s jedním dnem navíc, ve kterém dochází ke spárování položené dlažby. Hladké stěny a strop pak pochopitelně také vymalujeme.

Den 9.-11.

Za předpokladu, že byla celá rekonstrukce naplánována tak, aby byly jednotlivé komponenty kuchyňské linky v době započetí prací již vyrobeny, pak během dalších tří dnů celou kuchyňskou linku sestavíme. Elektrikář zapojí nové vestavěné spotřebiče a namontuje zásuvky a vypínače. Instalatér připojí přívod vody, vodovodní baterii, myčku i odpady.

Den 12. 

Na závěrečný den celé rekonstrukce připadá rámcový úklid a předání zhotoveného díla našemu zákazníkovi. Tímto krokem pak celá rekonstrukce končí.  

Shrnutí

Zde jsme Vám popsali ve stručnosti ideální průběh rekonstrukce. Některé stavební procesy mají své technologické postupy a je třeba dbát na jejich dodržení včetně předepsaných technologických pauz. I nezbytná posloupnost pracovních postupů pak může celkovou dobu rekonstrukce ovlivnit. Pokud rekonstruujeme zároveň celé bytové jádro, pak především obkladačské práce WC a koupelny mohou zabrat více času. Částečně jiný postup prací je také u rekonstrukcí kuchyní ve starších rodinných domech. Dle celkové náročnosti celého projektu však s Vámi vždy předem domluvíme termín, který je pro nás závazný a který vždy dodržíme!

Na Vaši otázku rádi odpovíme. Napište nám:

  • Položky označené hvězdičkou (* ) jsou povinné.
Nahoru